Shikoni këto lojëra argëtuese qesharake dhe ndonjëherë të turpshme të gjyqtarëve

nga Joost Nusselder | Përditësuar në:  5 korrik 2020

Me kënaqësi të madhe i shkruaj këto artikuj për lexuesit e mi, ju. Unë nuk pranoj pagesa për të shkruar rishikime, mendimi im për produktet është i imi, por nëse rekomandimet e mia i gjeni të dobishme dhe përfundoni duke blerë diçka përmes njërës prej lidhjeve, mund të marr një komision për këtë. më shumë informacion

Ndonjëherë, veçanërisht pasi shihni klubin tuaj të preferuar të humbasë nga vendimi i gabuar i gjyqtarit, ju vjen të shikoni disa argëtues të gjyqtarëve.

Unë kam shfletuar uebin dhe kam gjetur disa nga lojërat, gafat dhe gabimet më qesharake dhe të turpshme këtu për t'ju ndihmuar të relaksoheni. Ajo që njerëzit nuk e bëjnë tashmë kur e bëjnë duke qëndruar në fushë me një top.

Shijoni videot!

Arbitri Bloopers

Fillon mirë me një gabim vërtet të keq mbi topin. Klasike!

10 gabimet më të mira të gjyqtarëve

Pastaj kaloni në 10 gabimet kryesore të gjyqtarëve. Topa mbi vijën e portës, ato lloj gabimesh klasike, por shumë mbi krye. Gabime të dukshme të bëra nga reflektuesit. Golat e bëra me një kokë të rreme për shembull. Një nga Messi, në të cilin ai pretendon të jetë me kokë, por e bën trupin e tij pak më të gjatë duke e goditur topin në portë me dorën e tij. Nuk shihet, dhe një gol i dhënë!

Arbitrat më qesharak të Arbitrave

Kjo video e bërë nga Fox sports tregon një numër blooperësh që ndjekin njëri -tjetrin me radhë. Për shembull, a ju kujtohet një lojë në të cilën pika e penalltisë nuk mund të gjendej më për shkak të borës? Një kënd që nuk mund të merrej nga një rreshtar që mbeti në rrugë. Lule të çuditshme që nuk mund t’i imagjinoni.

Po në lidhje me një goditje në kokë me flamurin e një rreshteri? Gjithçka vjen së bashku në këtë video.

Arbitrat e futbollit momentet më qesharake

Pastaj ky nga Britania e Madhe. Momentet më qesharake të gjyqtarëve të Futbollit. Një rënie mbi një lojtar, një gjyqtar homoseksual i gjithë në ngjyrë rozë atëherë? Vraponi kundër lojtarëve dhe i rrëzoni? Sigurisht, të gjitha rastësisht, por sa budallaqe! Një goditje nga këndi godet përsëri një portier. Topa në kokën e gjyqtarit, goditën fort!

Dhe pastaj një gjyqtar që nuk mund ta fshehë gëzimin e tij për një gol, ai! E dhimbshme! Spërkatni këpucët e lojtarëve që duan ta vendosin murin shumë afër? Ky, natyrisht, është humor.

10 gabimet tronditëse të gjyqtarit

Disa të njohura nga videot e tjera dhe gjithashtu disa të reja. Këto janë 10 nga gabimet më tronditëse që mund të bëni si gjyqtar. Si do të paraqiteni në fushë pas kësaj?

Gabimet e arbitrit

Këto janë gabime të vërteta. Merrni aksidentalisht topin nga një sulmues i thyer? Si e thua ashtu? Një lojtar që vjen të nuhasë sqetullën tuaj ndërsa ju sinjalizoni një goditje dënimi? Një gjyqtar që vetëm shmang topin, por bie për shkak të tij?

Arbitri qesharak dështon

Një tjetër nga Britania e Madhe. ky gjyqtar qesharak dështon. Epo, e para është mjaft e lezetshme. Linjisti gjithashtu tregon talentin e tij duke e futur topin në qafë. Pastaj është një tjetër që bën ndonjë vallëzim të çuditshëm në krah, nuk e dinte që po filmohej.

Arbitrat që sulmojnë lojtarët, gjithmonë një efekt i mirë, natyrisht. Por ju nuk mund të bëni një sulm të vërtetë ndaj gjyqtarit si lojtar. Dhe kjo ndodh më shpesh sesa mund të mendoni. Vetë një lojtar godet këpucën e tij në një rreshtar.

Një dështim qesharak është llak që duket se nuk dëshiron të spërkasë, vetëm për të shkuar drejt e në fytyrë më pas :)

Pastaj një luftë ku të gjithë vrapojnë pas gjyqtarit. Ai kishte goditur aksidentalisht një lojtar pak më shumë, kjo qartë nuk u vlerësua! E kundërta mund të jetë thjesht një ref i çuditshëm i vallëzimit të baletit.

Vendimi i gabuar bën një barazim

Një veprim emocionues që shkon vetëm jashtë, pastaj sporteli që hyn brenda. Premton të jetë një ndeshje emocionuese. 1-shtë 0-8, pastaj 1 minuta para pjesës së parë vjen goli i barazimit, 1-1. Para pjesës së parë 2-2 akoma dhe kështu skuadrat kalojnë në pjesën e dytë. Pastaj një penallti që barazon. 2-3. Pastaj një diskutim tjetër i nxehtë rreth 2-3, ishte ai jashtë linjës apo jo? Vendimi i gjyqtarit nuk u vlerësua. Me një penallti bëhet 3-XNUMX. Barazim

Goli i çuditshëm i dhënë nga gjyqtari

Ndërsa portieri ka topin, një lojtar e godet atë nga duart e tij dhe arrin të shënojë. Gjyqtari e miraton atë.

Bloopers: një gjyqtar i dehur

Më në fund, një gjyqtar i mirë dhe i thjeshtë, i dehur në fushë ende përpiqet të rrezatojë autoritetin e tij. Ai është shoqëruar jashtë fushës, por mezi mund të ecë në dhomat e zhveshjes. Loja do të ndërpritet për një kohë shumë të gjatë për shkak të kësaj! Në fund të fundit, dikush e mbështet atë vetëm për të marrë një vrull. Ju dëshironi të jeni gjyqtar jini në formën tuaj më të mirë Unë mendoj se kjo është shumë ekstreme anasjelltas.

Në fund ai merr duartrokitjet e tij me dinjitet.

Joost Nusselder, themeluesi i arbitrave.eu është një tregtar i përmbajtjes, baba dhe i pëlqen të shkruajë për të gjitha llojet e sporteve, dhe gjithashtu ka luajtur shumë sporte vetë për pjesën më të madhe të jetës së tij. Tani që nga viti 2016, ai dhe ekipi i tij kanë krijuar artikuj të dobishëm në blog për të ndihmuar lexuesit besnikë me aktivitetet e tyre sportive.