Mis on lauatennise kõige olulisem reegel?

Joost Nusselder | Värskendatud:  11 jaanuar 2023

Mul on suur rõõm kirjutada need artiklid oma lugejatele, teile. Ma ei aktsepteeri tasu arvustuste kirjutamise eest, minu arvamus toodete kohta on minu oma, kuid kui leiate, et minu soovitused on teile kasulikud ja ostate midagi ühe lingi kaudu, võin ma selle eest komisjonitasu saada. Lisainformatsiooni

Iga spordiala või iga mäng teab regelid. See kehtib ka kohta lauatennis. Ja mis on lauatennise kõige olulisem reegel?

Lauatennise kõige olulisemad reeglid puudutavad serveerimist. Pall tuleb serveerida lahtisest käest ja see peab olema vähemalt 16 cm õhus. Seejärel lööb mängija kurikaga palli enda lauapoole kaudu üle võrgu vastase mängivale poolele.

Selles artiklis räägin teile mõnest olulisest lauatennise elemendist ja reeglist, nagu need tänapäeval kehtivad. Samuti selgitan teile veidi paremini lauatennise kõige olulisemat reeglit; seega ladustamine.

Lauatennis, tuntud ka kui pingpong, kas sa mängid lauaga, võrk, pall ja vähemalt kaks mängijat igaüks nahkhiir.

Kui soovite mängida ametlikku mängu, peab varustus vastama teatud reeglitele.

Siis on spordi enda reeglid: kuidas sa mängu mängid ja kuidas on lood punktiarvestusega? Millal sa võitsid (või kaotasid)?

Teatud Emma Barker Londonist pani 1890. a selle spordiala reeglid paberil. Reegleid on aastate jooksul siin-seal muudetud.

Mis on lauatennise eesmärk?

Esiteks; mis on lauatennise eesmärk? Lauatennist mängitakse kahe (üks ühe vastu) või nelja mängijaga (kaks kahe vastu).

Igal mängijal või meeskonnal on pool lauda. Mõlemad pooled on eraldatud võrgu abil.

Mängu eesmärk on lüüa pingpongi pall kurika abil üle vastase laua küljel oleva võrgu.

Teete seda nii, et vastane ei saa enam või ei saa enam palli õigesti teie lauapoolele tagasi tuua.

"Õige" all pean silmas seda, et pärast enda lauapoolel põrgatamist satub pall kohe laua teisele poolele – see tähendab teie vastase omale.

Skoorimine lauatennises

Selleks, et mõista, kas lauatennise mängu võidad või kaotad, on loomulikult oluline mõista punktide arvu.

• Saate punkti, kui vastane serveerib palli valesti või tagastab selle muul viisil valesti
  • Võidab see, kes võidab 3 mängu esimesena
  • Iga mäng läheb 11 punktini

1 mängu võitmisest ei piisa.

Enamik matše põhinevad 'parim viiest' põhimõttel, kus sa pead võitma kolm matši (viiest), et kindlasti võita matš vastase vastu.

Teil on ka "parim seitsmest" põhimõte, mille kohaselt peate lõplikuks võitjaks valimiseks võitma seitsmest mängust neli.

Kohtumise võitmiseks peab aga vahe olema vähemalt kaks punkti. Nii et 11-10 võita ei saa, küll aga 12-10.

Iga mängu lõpus vahetavad mängijad lõppu, kusjuures mängijad liiguvad teisele poole lauda.

Ja kui mängitakse otsustav geim, näiteks viies geim, siis vahetatakse ka tabelipooli.

Ladustamise kõige olulisemad reeglid

Nagu teiste spordialade, näiteks jalgpalli puhul, algab ka lauatennisemäng „mündiviskega“.

Mündi viskamine määrab, kes saab hakata säästma või teenima.

Ründaja peab palli lahtisest, lamedast käest otse üles hoidma või viskama vähemalt 16 cm kõrguselt. Seejärel lööb mängija palli kurikaga läbi enda lauapoole üle võrgu vastase poolel.

Te ei tohi pallile mingit pöörlemist anda ja palliga käsi ei pruugi olla mängulaua all.

Lisaks ei tohi te oma vastast ilma vaateväljast pallile jätta ja seetõttu peab ta servi hästi nägema. Pall ei tohi võrku puudutada.

Kui see juhtub, tuleb salvestamine uuesti teha. Seda nimetatakse "laseks", nagu tennises.

Hea serviga saad kohe vastase ees eelise:

Erinevus tennisega on see, et te ei saa teist võimalust. Kui lööd palli võrku või läbi võrgu üle laua, läheb punkt otse vastasele.

Pärast kahte servipunkti vahetavad mängijad alati servi.

Kui saavutatakse 10-10, muudetakse servi (servi) sellest hetkest peale iga mängitud punkti.

See tähendab lisatasu inimese kohta korraga.

Kohtunik võib servi ära keelata või vale servi korral anda vastasele punkti.

Loe muide siit kas saate lauatennisekurikat kahe käega hoida (või mitte?)

Aga tagasilöök?

Kui servimine on hea, peab vastane palli tagasi andma.

Palli tagastamisel ei tohi see enam puudutada oma lauapoolt, kuid vastane peab selle otse servija lauapoolele tagasi viima.

Sel juhul saab seda teha võrgu kaudu.

Paarismängu reeglid

Paarismängus, kus mängitakse kaks kahe vastu, mitte üks ühe vastu, on reeglid veidi erinevad.

Serveerimisel peab pall esmalt maanduma sinu enda poolaja paremale poolele ja sealt edasi diagonaalselt vastaste paremale poolele.

Mängijad käivad ka kordamööda. See tähendab, et tagastad alati sama vastase palli.

Mängija ja vastuvõtja järjekord on algusest peale fikseeritud.

Kahel serveerimisel vahetavad võistkonna mängijad kohad nii, et järgmisel servimisel saab meeskonnakaaslasest servija.

Pärast iga mängu lülituvad server ja vastuvõtja nii, et server teenib nüüd teist vastast.

Millised on muud reeglid?

Lauatennises on mitmeid teisi reegleid. Allpool saate lugeda, millised need on.

• Punkt mängitakse uuesti, kui mäng on häiritud
  • Kui mängija puudutab lauda või võrku käega, kaotab ta punkti
  • Kui mäng on 10 minuti pärast ikka veel otsustamata, servivad mängijad kordamööda
  • Nahkhiir peab olema punane ja must

Kui mäng katkeb mängijate süü tõttu, tuleb punkt uuesti mängida.

Lisaks, kui mängija puudutab mängu ajal käega lauda või võrku, kaotab ta kohe punkti.

Et matšid liiga kaua ei kestaks, kehtib ametlikes kohtumistes reegel, et kui mängul ei ole 10 minuti möödudes ikka võitjat (välja arvatud juhul, kui mõlemad mängijad on juba vähemalt 9 punkti visanud), servivad mängijad vaheldumisi.

Vastuvõttev mängija võidab kohe punkti, kui tal õnnestub pall kolmteist korda tagasi lüüa.

Lisaks peavad mängijad mängima kurikaga, mille ühel küljel on punane ja teisel pool must.

Leia siit kõik asjad ja näpunäited teie reketispordi jaoks lühidalt

Joost Nusselder, kohtunike.eu asutaja, on sisuturundaja, isa ja armastab kirjutada igasugustest spordialadest ning on ka suurema osa oma elust ise palju sportinud. Nüüd on ta alates 2016. aastast loonud koos meeskonnaga kasulikke ajaveebi artikleid, et aidata lojaalsetel lugejatel oma sporditegevusega tegeleda.